ingilizce aylar No Further a Mystery

Türkçeden farklı olarak, İngilizcede 24 saatlik saat dilimi kullanılmaz; onun yerine twelve saatlik dilim kullanılır ve sabahla akşam saatlerini ayırt etmek için AM PM farkı ortaya çıkar.

 Present Perfect Tense, bir işin geçmişte herhangi bir belirsiz zamanda yapıldığını ifade eder. Yani geçmişte yapılmış işleri Current Fantastic Tense ile açıklamak uygundur diyebiliriz.

Apr 5, 2022 · İngilizce aylar ne demek? Aylar İngilizcede nasıl yazılır? Bu konuda sorularınız varsa daha fazlası için web site yazımıza şimdi göz atın.

Ağustos: Yılın sekizinci ayı olan Ağustos; “August” şeklinde yazılır. O-gust şeklinde okunduğunu da söylemeliyiz.

Katkınızdan dolayı teşekkür ederiz. İngilizceye yeni başlayan kişiler için telaffuz farklılıkları ileri bir konudur ama açıklamaktan memnuniyet duyarız.

Günü 24 saate ilk bölen halkın Mısırlılar olduğuna inanılır. Mısırlıların kullandığı 12 tabanlı sistem buna kanıt olarak gösterilir.

Hangi İngilizce kura devam edilmesi gerektiği on-line ücretsiz yapılan İngilizce Seviye Tespit Sınavı sonucunda belirlenmektedir.

-June ve July birbirine çok benzese de, June kelimesindeki n harfi bize Haziran ayındaki n harfini hatırlatırsa, July kelimesinin Temmuz ayı olduğunu unutmayız.

Haziran: Yılın en sıcak aylarından birisi olan ingilizce aylar Haziran; İngilizcede June olarak yazılır. Cun şeklinde telaffuz edildiğini söylemeliyiz.

Writing the day as “30 March 2014” or “thirtieth March 2014” is thought to be a far more polite way to jot down the day because they're much less difficult for reader to read. The 1st format demonstrated around the desk is Formal and generally viewed on an official or specialized doc.

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere advertımı, e-posta adresimi ve Web-site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Şimdi dilerseniz ingilizce ayları ve ingilizce ayların okunuşlarını bir arada liste halinde görelim:

Bu nedenle İngilizce grameri kolay bir dil mi, yoksa zor bir dil mi, hep tartışma konusudur. Ancak doğru bir metot ile ve severek çalışılırsa mutlaka kolaylıkla öğrenilmektedir.

Bu İngilizce dersimizde İngilizce Aylar konu anlatımı göreceğiz. İngilizce aylarla ilgili alıştırmalar ve İngilizce aylarla ilgili örnek cümleler yazacağız. İngilizce aylar konusu liselerimizde genellikle 9. sınıflarda okutulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *